• 14. Uluslararası Mermer, Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı
  • 27 Şubat-3 Mart 2018
Kalan Süre

Haberler

500 milyar dolarlık mermer rezervi CNR Expo’dan ihraç edilecek

Türkiye’de çeşitli üniversitelerden uzmanlarca yapılan araştırmalarda yaklaşık 500 milyar dolarlık mermer rezervinin bulunduğu belirtilen Bursa’nın ilçelerinden Orhaneli’de, 61 girişimci yatırım için taahhütte bulundu. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Orhaneli’de 500 milyar dolarlık mermer rezervi bulundu. Üniversiteler sadece Erenler bölgesinde 900 yıl yetecek kadar mermer kaynağı olduğunu söylediler. Bizim orada Erenler bölgesi gibi 3-4 yerimiz var. Türkiye Cumhuriyeti’nin dış ve iç borcunu kapatacak kadar bir rezerv bu. 2023 vizyonunda 500 milyar dolar ihracat hedefi konmuştu, bu hedefin karşılığı şu an bizde var zaten” dedi. İlçede bir Maden Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmalarının devam ettiğine değinen İrfan Tatlıoğlu, 61 ocak sahibi, 61 maden fabrikasının yapılması için bize taahhüt verdi dedi. 

Türkiye’nin ihracat hedeflerinin yakalanma doğrultusunda çok önemli kaynağa ulaşan Türk mermer sektörü, çıkartılan mermerin çoğunluğunu ihracata ayırıyor. Firmaların hedefledikleri ihracat oranlarını yakalamasında ise fuar organizasyonlarına büyük iş düşüyor. Mermer gibi birçok sektörün en büyük fuar organizasyonlarını hayata geçiren CNR Expo, Türkiye’de ihracatın merkezi konumunda. CNR EMLAK, ICS 2018 (Yapı Fuarı), UNICERA gibi mermer sektörünü yakından ilgilendiren fuar organizasyonlarını başarılı şekilde hayata geçiren CNR Holding, mermer sektörü için de aynı başarıyı, yüzbinlerce datadan oluşan yerli ve yabancı ziyaretçi ağını Natural Stone’un hizmetine sunarak sağlayacak. 

CNR Holding; 25 - 29 Ekim 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek olan Natural Stone’un tanıtımını, Dubai ve Londra’daki ofisleri ve 180 uluslararası acentenin yanı sıra dünyanın en önemli medya kuruluşlarıyla yapacak.